ASC legt angstgegner over de knie

Datum: 04 mei 2019

Vandaag treden de jongens van JO11 aan tegen Drogeham, de ploeg die het ASC altijd moeilijk maakt. De spanning is dus ook weer razend hoog. Weet ASC ditmaal te winnen dan doet het goede zaken voor het kampioenschap. Drogeham die terug gezakt is naar de 4e plek op de ranking weet tegen ASC altijd uit een ander vaatje te tappen, de vorige ontmoeting ging ASC ook pijnlijk, geheel tegen de verhouding in onderuit bij Drogeham.

Onder leiding van Harmen Teijema wordt er afgetrapt en begint de storm van Drogeham meteen. Drogeham kan het niet laten ASC meteen weer op achterstand te zetten. Oei, gaat dit ik de koppies zitten of weet coach Sjoerd de mannen op de rails te krijgen. Het vervolg van de wedstrijd lijkt ASC toch weer, net als de vorige ontmoeting de betere ploeg te zijn. Een kanon van een afstand schot van onze spits brengt ons weer op gelijke hoogte. De ontlading is groot, en nu op deze voet door…. Drogeham onder druk houden en de score uitbreiden. Dit lijkt de mannen te lukken, er wordt gevoetbald op de helft van de tegenstander en er worden steeds meer kansen gecreëerd, het is nog even zoeken naar een opening in de defensie van Drogeham die hun werk doen. Na een slim steekpaasje van de middenvelder staat een speler oog in oog met de keeper en deze maakt het heel koeltjes af 2-1. Vanaf nu is het geloof ook weer aanwezig en de goed door goede coaching blijven de jongens druk houden. Er wordt mooi opbouwend voetbal getoond en het publiek wordt vermaakt door beide ploegen, want ook Drogeham komt af en toe nog goed door met supersnelle spits. Het is toch ASC die nog een keer weet de score en de score naar een comfortabele voorsprong lijkt uit te breiden. Maar dan is het toch Drogeham die zich terug weet te knokken in de wedstrijd. Er wordt gescoord door een lange bal die fraai onder controle wordt genomen en weg is de spits van Drogeham. Met een fraaie trap beland de bal achter de ASC goalie en de stand is 3-2. Vlak voor rust weet ASC nog een keer te scoren en gaat met een goed gevoel de rust in, stand 4-2

In de rust wordt de jongens verteld dat ze het beter moeten uitspelen, de kansen zijn er maar wordt te weinig mee gedaan.

De tweede helft valt het allemaal goed voor ASC, de ene naar de andere fraaie aanval wordt ten tonele gebracht. Niet alles vind doel maar toch wordt de score in rap tempo opgebouwd 5-2, 6-2, 7-2, 8-2. Drogeham komt er eigenlijk niet meer aan te pas verder dan onze verdediging worden ze niet meer toegelaten en doen de verdedigers goed hun werk. De verdedigers komen zelfs mee voetballen op de helft van Drogeham. Er worden nog steeds veel kansen gecreëerd, dit maal is het vaak de paal of de lat die verdere uitbreiding van de score doet voorkomen. Aan de andere kant wordt toch nog een keer de spit van Drogeham gevonden. Deze wordt hard aangepakt door een verdediger van ASC en dit resulteert in een vrije trap voor Drogeham, de spits legt zelf aan, zou het Drogeham dan toch nog lukken een keer te scoren? Een fraaie trap en de bal gaat richting de kruising voor bij de keeper en mist maar net het doel. Daarna zet ASC nog maar een keer aan. Het publiek wordt inmiddels getrakteerd op een heerlijke winterse bui… regen, sneeuw en hagel, het deert de mannen van ASC niet en werkt dan toch de score nog even bij naar uiteindelijk 11-2. Penalty schieten slaan we vandaag toch maar wel over. Met drie punten in de tas met een glorieuze overwinning kan de coach weer tevreden zijn over zijn team…

Volgende week strijden we verder in en tegen Dokkum, voor degene die dit wil mee maken. Er wordt afgetrapt om 9:00 uur.

Webshop
Webshop svASC'75
Sponsoren
grbo
  • tral
  • nive
  • sibl
  • boau