ODV een maatje te groot voor ASC

Datum: 27 mei 2019

Zaterdag 25 mei speelde ASC 1 de laatste reguliere competitiewedstrijd van dit seizoen op het eigen sportpark Easterbuorren, de tegenstander deze middag was ODV. Voor ASC was eigenlijk alleen maar ‘het beperken van de schade’ van belang, dit om de 10e  plaats op de ranglijst veilig te stellen, om zo een ronde minder in de nacompetitie om handhaving te hoeven spelen. Voor ODV waren er nog andere belangen, deze had het echter niet geheel in eigen hand omdat een eventuele nacompetitie alleen zou lonken als v.v. Helpman zou winnen van FC LEO. In de openingsfase van de wedstrijd leek ASC nog redelijk mee te kunnen komen met ODV, maar langzaam maar zeker trokken de gasten uit Wijnjewoude het initiatief duidelijk naar zich toe. De kansen die er voor ODV kwamen, werden, gelukkig voor ASC, steeds gemist. Ook de spaarzame mogelijkheden die ASC toch nog kreeg, werden tot de onderbreking niet verzilverd, waardoor er na 45 minuten een 0-0 ruststand op het scorebord stond. Na de pauze drong ODV zo mogelijk nog meer aan, en wist ASC hier niet heel veel meer tegenover te stellen. De 0-1 van Robin Kiers voor ODV was dan ook in de 48e minuut een feit. ODV ging na deze treffer op dezelfde voet door, en de 0-2 van Frank Tuinstra in de 60e minuut kwam dan ook niet als een verrassing. De 0-3, wat tevens de eindstand werd, in het voordeel van ODV werd na 85 minuten door Auke Linstra gemaakt. Een dik verdiende overwinning voor ODV, dat echter met ‘lege handen’ huiswaarts keerde doordat v.v. Helpman verrassend, met een 0-2 nederlaag tegen FC LEO, het kampioenschap in de 4e  klasse B aan Velocitas 1897 liet, en waardoor FC LEO de laatste nacompetitieplaats voor promotie bemachtigde. Doordat De Lauwers in Haulerwijk verloor, was de 10e plaats ook met deze 0-3 nederlaag voor ASC veilig gesteld, en begint op zaterdag 8 juni het nacompetitie-avontuur om handhaving, tegen de winnaar van de wedstrijd: De Lauwers 1 – Ezinge 1, die op zaterdag 1 juni wordt gespeeld.

Volgende wedstrijd
ASC - SC Twijzel
Datum: 29-08-2020
Webshop
Webshop svASC'75
Sponsoren
grbo
  • tral
  • nive
  • sibl
  • boau