S.V. ASC’75 JO15-1 WINT VAN V.V NIEUW RODEN JO15-1

Datum: 14 mei 2019

Nieuw Roden – Na de verliespartij thuis in de topper tegen OKVC in de strijd om het kampioenschap, stond er afgelopen zaterdag de uit wedstrijd tegen v.v. Nieuw Roden JO15-1 op het programma.

ASC dat na afgelopen verliespartij tegen OKVC geen kampioen meer kan worden in de competitie is het hoogst haalbare momenteel nog de tweede plek. Dan de volgende wedstrijd op het prachtige hoofdveld van de zondagsvereniging uit het Groningse Nieuw Roden. Even na half 10 werd er afgetrapt en ASC probeerde meteen de bal te veroveren om hierna de aanval op te zetten. De eerste 10 minuten waren net niet om of de 0-1 kon alweer genoteerd worden. Arend Veenstra die de laatste afgelopen wedstrijden op het middenveld wordt opgesteld werd via een steekbal één op één met de keeper gezet. Veenstra faalde niet want via een lobje werd dr keeper verschalkt. Nieuw Roden speelde in een 3-4-3 achtige formatie waarbij de nummer 10 als aanspeelpunt werdt gebruikt, hierna werd vaak via de snelle links en rechts voor de nodige dreiging gegeven om zo de ballen te gegeven richting het doel van ASC. Deze truc bleek achteraf nog niet te komen tot een doelpunt maar wel tot zeer grote kansen voor Nieuw Roden. Meteen in de tegenaanval werd ASC direct weer gevaarlijk. Arend Veenstra verkreeg weer de bal en lostte een schot van zo’n 20 meter waarbij de bal precies tussen de lat en keeper tegen het net aanvloog, 0-2. ASC voelde zich weer op zijn gemak met een 0-2 voorsprong, dat wijsde erop dat de aansluitings treffer na een schamele drie minuten op het scorebord stond. Na een moment van verslapping en niet snel reageren schoot de nummer 10 van Nieuw Roden hard binnen. ASC herpakte zich uiteindelijk weer en voetbalde weer vrolijk verder richting de Nieuw Rodener goal. De volgende doelpunt kwam op naam van Figou van der Veen. Via een mooie combinatie voetbalde ASC door de defensie van Nieuw Roden heen waarna van der Veen via een lob de keeper verschalkte, 1-3. Het leek erop dat er weer een grootte einduitslag stond te wachten, en dat bleek het uiteindelijk ook weer te worden. In een tijdsbestek van de laatste 20 minuten in de eerste helft werd er nog vier keer gescoord. De 1-4 kwam op naam van Marten Borger, na goed doorzetten van Jesse van Dijk kwam de bal bij Figou van der Veen terecht die vervolgens op zijn beurt Borger bediende die de bal hierna de bal binnen tikte. Nieuw Roden probeerde wel steeds de tussenstand te verkleinen, en na een counter kwamen ze toch nog op een 2-4. Via ‘weer’ de nummer 10 kwam de bal op randje 16 meter terecht waarna er door onoplettendheid bij ASC werd gescoord. De 2-5 kwam vlot na de 2-4. Via het onhoudbare positiespel van ASC kwam Nieuw Roden er weer niet aan te pas. Arend Veenstra dribbelde door de as van het veld naar voren waarna Sake Brouwer de loopactie inzette en de bal verkreeg van Veenstra waarop er een 1 op 1 situatie volgde en Brouwer tegendraads binnenschoot. ASC had dus geen kind aan Nieuw Roden, via een verkregen corner die Frans Elzinga in het 16 meter gebied trapte kwam de 2-6. Via deze corner kwam de bal in de kluts terecht waarbij Sake Brouwer er als de kippen bij was om de bal over de witte kalklijn te tikken. Met deze stand was het nog geen thee pauze. Want Nieuw Roden die de aftrap nam na de 2-6 kwam via een opgezette aanval op de vleugel met een voorzet uit bij de goal van ASC. In eerste instantie leek de keeper de bal vast te hebben maar de bal werd bij het vast pakken onder de keeper weg getikt in het doel, 3-6.

Na de pauze was het beeld een ‘beetje’ anders. ASC leek het wel welletjes te vinden en leek via de lange en hoge bal tactiek richting het doel van Nieuw Roden te willen. Echter was er bij Nieuw Roden ook het één en ander veranderd, zowel de tactiek als de nodig doorgewisselde spelers. Nieuw Roden die de eerste kans van het tweede bedrijf verkreeg, schoot hoog over. De stand en het mooie weer van deze zaterdag morgen maakte er een des te mooier wedstrijd van. De kansen waren er zowel voor Nieuw Roden als ASC, bij ASC waren het André Alma en Arend Veenstra die de eerste kansen hadden om de score te vergroten, echter gingen deze ook over of naast de goal terecht waarna de keeper van Nieuw Roden de bal weer in het spel mocht brengen. Nieuw Roden wilde via counters de ASC defensie omzeilen en probeerde zo tot een kans tot scoren te komen. Maar mede door de uitstekende verdediging van ASC waarbij vooral Jorrit Stienstra de eerste helft en Sietse Jagersma de tweede helft de sterke nummer 10 goed wisten af te stoppen kwam er een dood spel moment uit. Frans Elzinga die achter de bal ging staan zag dat Arend Veenstra aan een loopactie begon waarna Elzinga over een meter of 35 de bal achter de verdediging legde en Veenstra kruislings voor de keeper kwam te staan en de bal in de korte achter de keeper schoot, 3-7. Nieuw Roden kreeg genoeg serieuze kansen, vele 1 op 1 situaties werden hoog over, naast geschoten of de ‘stynsgeaster’ kwam goed uit zijn doel. Bij ASC stokte de aanvallen bij het aangeven van de laatste bal, voor deze laatste ballen ging het echter wel gepaard met mooi combinatie voetbal met vele één tweetjes en tiki-taka voetbal werd er naar voren gevoetbald. Het laatste doelpunt van deze wedstrijd komt op de naam van Figou van der Veen. Via een lange bal van Arend Veenstra van achteren uit tikte André Alma de bal genoeg opzij om van der Veen voor de keeper te zetten om de eindstand van deze wedstrijd te bepalen. De grootste misser van de wedstrijd kwam bij de spits van Nieuw Roden weg, de ver uitgekomen keeper van ASC werd makkelijk omspeeld waarna de goal leeg was en waar menig voetballer de bal zo binnen schoot, mikte de speler van Nieuw Roden op de paal.

Al met al een enerverende wedstrijd die eigenlijks alle kanten had kunnen opgaan! De vele serieuze kansen die, vooral bij Nieuw Roden, er niet ingingen had deze wedstrijd een hele andere einduitslag kunnen opleveren.

Dan, aankomende dinsdag 14 mei de volgende wedstrijd. Thuis op ‘sportpark Easterbuorren’ is v.v. Zuidhorn JO15-5 de tegenstander in deze inhaal wedstrijd, aanvang is om 18:45 uur. Aanstaande zaterdag 18 mei staat de volgende thuiswedstrijd na de inhaalwedstrijd op het programma. V.v. Aduard 2000 JO15-1G is dan te gast op ons sportpark, aanvang van deze wedstrijd is om 11:45 uur.

Geschreven door: Roelof Tuinstra

Webshop
Webshop svASC'75
Sponsoren
grbo
  • tral
  • nive
  • sibl
  • boau