S.V. ASC’75 JO15 NU WEL NAAR WINST TEGEN PELIKAAN S

Datum: 05 april 2019

Augustinusga – Na vorige week uit in Oostwold tegen Pelikaan S in de tweede helft een verdienstelijke punt te hebben gepakt. Stond afgelopen zaterdag thuis de return te wachten op sportpark Easterbuorren.

Even voor 11 uur werd er afgetrapt onder een lekker zonnetje met een strak blauwe hemel. ASC dat vorige week een sterk tweede helft speelde wilde op diezelfde manier aan deze wedstrijd beginnen. En dat lukte aardig, het gehele elftal stond gemotiveerd in het veld en zette Pelikaan S in het geheel onder druk. De wedstrijd was nog maar jong of de eerste kansen waren al voor Arend Veenstra en André Alma, echter waren dit nog maar enkele speldenprikjes richting de goal van Pelikaan S. Maar ja, als ze niet aan onze kant vallen, vallen ze bij de tegenstander wel. Pelikaan S kwam via een snelle counter op een 0-1 voorsprong in de dertiende minuut. De score begon alweer op die van de uitwedstrijd te lijken, ASC de grote kansen en Pelikaan S opende de score. ASC dat eigenlijks de overhand had in het spel verkreeg weer de kansen om op gelijke hoogte te komen. André Alma schoot tot tweemaal toe kruislings voor de keeper en het doel langs. Arend Veenstra die nadrukkelijk aanwezig was in de wedstrijd verkreeg net buiten de zestien meter gebied een vrije trap. Afgelopen zaterdag uit bij Pelikaan S, wist Arend Veenstra uit deze positie via een vrije trap wel de aansluitingstreffer te maken. Echter ging deze vrije trap wel richting de winkelhaak maar hield de goalie deze inzet uit het doel. Kort na deze vrije trap zette ASC de aanval op waaruit een schot kwam van een ASC speler, dit schot trof echter geen doel maar een arm van een verdediger van Pelikaan S waardoor ASC via een handsbal een penalty verkreeg. Captain Arend Veenstra achter bal, schoot in eerste instantie recht op de keeper af die kalm in het midden bleef staan maar in de rebound was diezelfde keeper kansloos, 1-1. Met nog een kleine vijf minuten op de klok was het maar eenrichtingsverkeer richting de goal van Pelikaan S. Figou van der Veen was de pechvogel van de wedstrijd, een tal van kansen voor hem wist hij niet tussen de palen te werken tot groottste frustratie bij hem zelf.

In het pauze praatje gaf trainer Sietse Hofstede aan dat ASC op dezelfde voet verder moest voetballen waar ze mee bezig waren. Voorop in de strijd voor elke meter diep gaan en elke tweede bal winnen, met elkaar! Dan door naar het tweede bedrijf. ASC zette vanaf de aftrap alweer hoog druk op Pelikaan S waarbij ASC alweer snel de bal op pikte waarop André Alma de diepte ingestuurd werd door Sietse Jagersma waarna André Alma mistte en de bal pardoes bij Marten Borger voor de voeten kwam en mocht aanleggen voor zijn eerste officiële doelpunt. En wat voor één! Bijna vanuit stand met binnenkant voet werd de bal hard en laag in de korte hoek binnengeschoten van randje 16, 2-1. ASC staat er na 37 minuten dus florissant voor, en er werd met veel plezier, met elkaar en voor elkaar gewerkt op het veld waardoor Pelikaan S echter niet aan het voetballen toe kwam. Van die enkele uitbraakjes die Pelikaan S had, werd alles al snel in de kiem gesmoord door de goed staande verdediging of door de hoogstaande doelman van ASC. ASC dat heer en meester was probeerde continu aanvallen op te zetten via de vaste middenvelders Arend Veenstra en Figou van der Veen. Echter zoals eerder vermeld had had Figou van der Veen genoeg kansen om tot scoren te komen. Echter stokte het steeds bij de afronding op het doel. Bij Pelikaan S zag je steeds meer de frustratie naar boven komen door de opgelopen achterstand. Dit frustrerende gedrag kwam niet ten goede, na een verloren duel op het middenveld wist de nummer 9 zich niet in te houden om hierna na te trappen, waardoor er een gele kaart werd uitgedeeld met 10 minuten time out in de dug out tot gevolg. Kort na deze onderbreking van gezanik en gezeur zette André Alma de score op 3-1. Vanaf een metertje of 25 werd er richting het doel geschoten waarna de bal via binnenkant paal tegen het net vloog. Pelikaan die met een man minder speelde door de tijdstraf kreeg het nadrukkelijk moeilijk. Kansen waren er genoeg o.a. Ieme Pool, Arend Veenstra, Frans Elzinga, Sietse Jagersma hadden het doel in vizier maar deze werd echter gemist. Grootste kans kwam nog van André Alma die voorbij de ver uitkomende keeper heen was maar echter de bal tegen een verdediger aanschoot die vlak voor de doellijn stond. Vier minuten voor tijd werd Ieme Pool nog van het veld gestuurd met een 10 minuten tijdstraf voor vasthouden en doelloos schoppen waarbij de bal niet bij betrokken was. Echter wist Ieme ook niet te vertellen waarom hij dit deed. Tot de laatste minuut werd er nog gestreden om een doelpunt te forceren aan beide kanten. Maar het was ASC die aan het langste eind trok. Één minuut voor tijd verkreeg ASC nog een vrije trap net voor de middencirkel op de tegenstander hun helft, zo’n 40 meter voor de goal. Er werd van alle kanten geschreeuwd om in één keer uit te halen op de goal. Menig supporter aan de kant zei dat dit niet kon, tot hun grote verbazing zagen hun dat het wel degelijk kon met een beetje hulp van de keeper. Frans de ‘tank’ Elzinga ging achter de bal staan en vuurde de bal hard op het doel van Pelikaan S af waarna het leek of de keeper de bal zou vangen, maar in tweede instantie ging dit harde droge schot door de handen van de keeper in de goal, 4-1.

Een mooie pot voetbal onder prima weersomstandigheden met mooie stevige duels en in elke bal werd er volop energie in gestoken om drie punten op eigen sportpark te houden. Daarvoor staat menig mens langs het veld om een voetbal te bekijken. Aanstaande zaterdag gaan we gewoon door in competitie, dan staat er een uitwedstrijd gepland in en tegen de plaatselijke V.V. Zuidhorn waar de JO15-5 de tegenstander is. Aanvang in Zuidhorn is om 10:30 uur.

De prachtige actiefoto’s van deze wedstrijd worden mede mogelijk gemaakt door Annie Postma van der Heide waarvoor ieder zijn dank naar Annie toe!

Verslaggever: Roelof Tuinstra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Webshop
Webshop svASC'75
Sponsoren
grbo
  • tral
  • nive
  • sibl
  • boau